Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

O sociálním centru

 

Sociální centrum Sedmikráska funguje od roku 2011 jako součást Rodinného centra Sedmikráska Žatec o. s. Jeho posláním je spolupracovat a rozšiřovat aktivitu o realizaci přednášek, seminářů a výcviků. Smyslem jeho vzniku je umožnit uživatelům RC Sedmikráska, poradit se či konzultovat své nejistoty a problémy s odborníky. Poradci budou k dispozici přímo na pracovišti, v konkrétní hodiny a dny. Nebo budou reagovat na případné dotazy mailem.

Dále nabízí pomoc a podporu při jednání s institucemi, v jiných případech i doprovod na jednání, či úřády.

Pomoc při výběru vhodného předškolního zařízení.

Rodiny s dětmi mohou využít rad ohledně zaměstnání, odchodu na MD, státních sociálních dávek a dávek sociální péče, ale také jim mohou být poskytnuty rady z výchovné oblasti a z oblasti sociálního vývoje dětí.

Sociální centrum Sedmikráska nabízí také podporu vývoje dítěte formou aktivizačních činností ve skupině vrstevníků (návštěva kulturního zařízení, aj.), nebo individuální procedury (muzikoterapie, masáže, individuální cvičení).

Od roku 2013 Vás může pracovník sociálního centra podpořit i u Vás doma, např. zhodnotit stav domácnosti, přímo pomoct s péčí a výchovou dítěte v jeho a ve vašem přirozeném prostředí.

Dále Vám můžeme pomoci s přípravou dětí do školy formou doučování či formou pomoci v řešení problémů ve škole (asistence při přípravě, asistence při domluvě s pedagogem...).

Činnost Sociálního centra Sedmikráska a jednání s klientem je založené na zásadách, které vyplývají z etického kodexu.