Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

2012

2012

  16.1. SETKÁNÍ S PRÁVNÍKEM

Dnes (16. 1. 2012) proběhlo v Sedmikrásce setkání s právníkem nad novinkami Zákoníku práce. Novinky se týkaly dohod o provedení práce, dohod o provedení činnosti a dále nových povinností zaměstnavatelů a zaměstnanců vyplývajících z novelizace Zákoníku práce. Každý měl možnost položit právničce Mgr. Lence Mottlové konkrétní dotaz. Setkání se účastnili maminky a tatínkové i se svými dětmi. Ty svými hrátkami vytvářely neobyčejnou a nezaměnitelnou atmosféru akce

Všem patří velký dík za soustředěnost a vnímavost. Fotoalbum této akce naleznete ZDE

28.1. KARNEVAL HOLEDEČ

Čtvrté karnevalové odpoledne plné nádherných masek, tance a soutěží. Odpolednem nás provázela hudební skupina JB Lekce.

15.2. PŘEDNÁŠKA O 1. POMOCI U DĚTÍ 

15. 2. 2012 se uskutečnila jedna z dalších akcí RC. Přednáška o první pomoci. V příjemném prostředí Sedmikrásky jsme si s maminkami povídali o úrazech, ale i o neúrazových stavech, se kterými se můžeme u dětí setkat. Maminky byly aktivní, zazněla spousta otázek. Zajímavé bylo také vyslechnout zkušenosti samotných zúčastněných. Bylo to velmi pěkné posezení, věřím, že i nadále bude o toto téma zájem. Iveta P.

16.2. SETKÁNÍ SE SPECIÁLNÍM PEDAGOGEM

16. 2. 2012 proběhlo ve Velké Sedmikrásce další setkání s odborníkem. Tentokrát nás navštívili 3 speciální pedagogové, kteří seznámili převážně maminky s různými metodami a interaktivními pomůckami pro dětské hry a vzdělávání dětí. Maminky měly možnost zeptat se na to, co je zrovna tíží při jejich výchově a mohly se usvědčit ve svém názoru o správném vývoji svého děťátka. Speciální pedagogové velmi ochotně zodpověděli všechny dotazy maminek. Opět pro všechny – velký dík! Fotoalbum této akce naleznete ZDE

 24.2. DISCO V SEDMIKRÁSCE

V Sedmikrásce proběhlo první disko odpoledne, které si užilo spoustu dětí i jejich rodičů. O perfektní zábavu se postaral Dj.Komár  Fotoalbum této akce naleznete ZDE

5-9.3. BURZA OBLEČENÍ

Již tradičně proběhla burza oblečení JARO –LÉTO. Tentokrát bylo opravdu z čeho vybírat.

16.3. HAWAJ PARTY

Odpoledne plné sluníčka, latinských rytmů, nádherných kostýmů. Fotoalbum této akce naleznete ZDE

19.3. DENTÁLNÍ HYGIENA

Přednáška o dentální hygieně nejen u dětí. Zajímavé povídání, ze kterého jsem si odnášeli řadu cenných informací. Fotoalbum této akce naleznete ZDE

26.3. JARNÍ FOCENÍ S MARTINEM ŠTROSSEM

Krásné, již pravidelné focení rodičů s dětmi. 

2.4. LOUTKOVÉ DIVADLO

Pohádka – Tři prasátka

11.4. KLUB TĚHOTNÝCH

přednáška na téma : VÝŽIVA TĚHOTNÝCH, JAK ZDRAVĚ ZHUBNOUT PO PORODU

14.4. HLEDÁNÍ VELIKONOČNÍHO ZAJÍČKA

Krásné odpoledne plné sluníčka, pohody a soutěží. Na konci cesty kolem řeky čekal na děti živý králíček. Za splnění soutěží si děti opekly buřty, snědly odměny. Fotoalbum této akce naleznete ZDE

20.5. MÓDNÍ PŘEHLÍDKA POD ŠIRÝM NEBEM

Jedinečná akce, kterou uspořádala Sedmikráska se uskutečnila v kapucínské zahradě v Žatci. Na módní přehlídce se podíleli – dětský bazárek Matylda, svatební salon Delta Most, kadeřnický salon Alčí, kadeřnické studio K-styl, p.Jiří Hudeček, CHCHP a velká řada vystupujících, kteří módní přehlídku obohatili bohatým kulturním programem.

Modelky a modelové byli zástupci rodin ze Žatce a my jim touto cestou ještě jednou děkujeme – bylo to naprosto úžasné!!!

Nádherné odpoledne, plná zahrada návštěvníků … myslím, že se nám módní přehlídka opravdu vydařila – podívejte se na fotografie zde

23.5. VERNISÁŽ K VÝSTAVĚ ŽIVOT

Poprvé Sedmikráska pořádala výstavu Život. Vystavovali se zde fotografie těhulek ze Sedmikrásky, které nafotil p.Martin Štross, děti z výtvarného kurzu Kouzelné ručičky namalovali nádherné obrázky na téma – TĚHOTENSTVÍ OČIMA DĚTÍ.

Výstava byla zahájena vernisáží, kterou zahájila starosta města Žatec p.Zdeňka Hamouzová. Vystoupily zde děti ze Základní umělecké školy a slečna Aneta Křížová se svou vlastní básní Život. Vernisáž byla opravdu působivá. Všem moc děkujeme.

Fotografie zde:

23.5. SVĚTOVÝ TÝDEN RESPEKTU K PORODU

Již druhým rokem jsme se rozhodli připojit k celosvětové kampani Světový týden respektu k porodu. V odpoledních hodinách proběhlo v Sedmikrásce velké množství přednáček na téma POROD, PUPEČNÍKOVÁ KREV, KOJENÍ, VÝŽIVA, PÉČE O KŮŽI.

Děkujeme naší laktační poradkyni Ivetě Petrákové, pod jejíž záštitou tento den proběhl, děkujeme Bc.Dagmaře Kučerové, Ivaně Rašplové, Jarmile Hokrové, Dagmaře Suché a Janě Kozákové.

22. a 24.5.  PŘEDNÁŠKY NA TÉMA ZDRAVÝ SEXUÁLNÍ ŽIVOT 

22 a 24. května proběhla řada přednášek na téma „ ZDRAVÝ SEXUÁLNÍ ŽIVOT“ pro základní školy.

Celý program vznikl ve spolupráci s gyn.-por. oddělením nemocnice Žatec, zvláštní dík patří paní Bc. Dagmaře Kučerové.

Dík též patří firmě Johnson ´Johnson, která nám dala dárečky pro studenty. Proškoleno bylo víc než 150 žáků. 

28.5. NÁHRADNÍ RODINNÁ PÉČE
Pracovnice z Centra pro náhradní rodinnou péči, o.s. nám prozradily, co vše se skrývá pod pojmem osvojení, pěstounská péče a profesionální pěstounství.

8.6. – 29.6. FINANČNÍ MINIMUM
Během 4 setkáních  po 2,5hod. seznámil odborník na finance účastníky kurzu se základní terminologií používanou ve finančních smlouvách. Část kurzu byla věnována problematice hypoték a spotřebních úvěrů. Účastníci obdrželi osvědčení o účasti na tomto kurzu.
 
KLUB TĚHOTNÝCH
Přednáška: Posílení psychické pohody (12.6.)
Péče o kůži (26.6.)
Muzikoterapie (10.7.)
Aromaterapie (24.7.)   

8.9. POHÁDKOVÝ LES HOLEDEČ

Již čtvrtým rokem jsme pořádali Pohádkový les v Holedeči. I přes vzdálenost od Žatce 5 km, přijelo na tuto vyhledávanou akci víc jak 120 dětí s rodiči, prarodiči, kamarády. Lesem plným pohádkových postav se všichni prošli, zasoutěžili a odnesli si domů nejen krásné dárky, ale hlavně plnou hlavu zážitků. V cíli jsme všichni poseděli, opekli buřtíky :)

11.9. – březen 2013 KURZ ZNAKOVÉ ŘEČI PRO NESLYŠÍCÍ

Kurz v rozsahu 40 hodin probíhá ob týden v Malé Sedmikrásce. Účastníci mohou pokračovat v v kurzu znakování pro pokročilé, který se otevírá 16.4. 2013. Nálada v kurzu je výborná J 

24. -26. 9. BUDU DOBRÝ RODIČ

Během tří dnů měli možnost rodičové seznámit se detailněji s dávkami státní sociální podpory a hmotné nouze. Dále se dozvěděli více informací o průběhu těhotenství, jak se připravit na příchod miminka, jak připravit rodinu na nového člena a jak zařídit domácí prostředí tak, aby bylo pro všechny bezpečné. Rodiče měli možnost osvojit si různé výchovné prostředky – v oblasti chování a komunikace pod vedením zdravotní sestry. 

3.-5.10. BURZA OBLEČENÍ PODZIM - ZIMA
 
Burza oblečení je stále vyhledávanější u rodičů za Žatce a letos i okolí. Věci na burzu přinesl rekordní počet rodičů, Sedmikráska doslova praskala ve švech. Oblečení se prodávalo 3 dny, oblečení pro děti i dospěláky šlo opravdu na dračku.
 
11.10. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V SEDMIKRÁSCE
 
V rámci týdne sociálních služeb a mezinárodního dne Mateřských center se uskutečnil v Sedmikrásce den otevřených dveří. V Mateřském centru si mohli rodiče s dětmi pohrát zdarma v herničce, navštívit kroužky a seznámit se s nabídkou, kterou Sedmikráska rodičům s dětmi nabízí. V Sociálním centru se mohli všichni zájemci seznámit s nabídkou soc.centra, dozvědět se o fungování a činnostech, které SC nabízí rodinám s dětmi a osobám v krizi. 

17.10. MÁTE NEKLIDNÉ A NESOUSTŘEDĚNÉ DÍTĚ

O hyperaktivitě a o dětech si mohli rodiče povídat se speciálním pedagogem Mgr. Petrou Dvorskou. Řešily se projevy ADHD a možnosti jeho ovlivnění.

23.10 – 6.11.  BUDU DOBRÝ RODIČ

Kurz k posílení rodičovských kompetencí – Postoloprty, DDM

29.10. HALLOWEENSKÁ HERNIČKA
 
Odpoledne plné kouzelných masek, soutěží, tance, dlabání dýní a pohodičky :)

31.10. SETKÁNÍ S PRÁVNÍKEM

Mateřská a rodičovská dovolená versus Zákoník práce. Nové informace vyplývající z novely, použití S karet. Mgr. Lenka Mottlová rozebrala detailně situaci, kdy se maminka ocitne na dávkách státní sociální podpory a jaké má jako rodič možnosti z pozice pracujícího a v souladu se Zákoníkem práce.

9.11. KURZ ŠÁTKOVÁNÍ
 
Kurz pro maminky, které chtějí zdravě a bezpečně mít své dítě u sebe uspořádala Monika Dušková. Maminky se naučily úvazy jak pro miminka, tak i starší děti.
 
9.11. VÁNOČNÍ FOCENÍ S MARTINEM ŠTROSEM
 
Pravidelně využívají rodiče s dětmi focení v Sedmikrásce, které pořádáme s fotoateliérem Martina Štrosse. Vyfotit se přišlo víc jak 80 rodin ze Žatce a okolí, byl to opravdu velký šrumec, ale vše se zvládlo s úsměvem na rtech. Fotky jsou opravdu povedené!!!!!
 
12.11. PŘEDNÁŠKA NA TÉMA ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL
 
Cyklus 3 přednášek – první z nich vedla paní Mgr.Eva Kapicová ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří. Rodiče se dozvěděli spoustu informací k tématu, byla jim zodpovězena velká řada otázek. Těšíme se na další přednášku :)

13.11. – 15.11. BUDU DOBRÝ RODIČ

Kurz posílení rodičovských kompetencí opět v Žatci. Účastníky byli nastávající i stávající rodičové.

14.11. VELKÁ BESEDA O KOJENÍ
 
Laktační poradkyně p. Iveta Petráková již druhým rokem pořádá, nejen
pro nastávající maminky, besedy a semináře na téma kojení, pomůcky ke kojení, péče o novorozence, péče o kůži novorozence, zdravá výživa v těhotenství, při kojení aj. Tuto akci pravidelně navštěvují maminky ze Žatce, z Loun a okolních obcí.
 
16.11. PODZIMNÍ SVÍČKOVÁ PÁRTY
 
Nádherně voňavé odpoledne plné svíček, vosků a aromalamp.
 
19.11. ODPOLEDNE S LOUTKOVÝM DIVADLEM

 Odpoledne s loutkovým divadlem a studenty Sekundy Žateckého gymnázia. Studenti zahráli dětem pohádku o Červené Karkulce, pohádka sklidila obrovský úspěch!!! Potom si pro děti připravili soutěže, zazpívali si, Sedmikráska byla plná veselých dětí.
Děkujeme :)

30.11. ADVENT V SEDMIKRÁSCE

O hudbu a zamyšlení nad adventem se postarala skupina „Sieger band“, která nám zpříjemnila dnešní odpoledne a předvánoční čas nejen hudbou, ale i příjemným povídáním. 

3.12. a 5.12. MIKULÁŠSKÁ

Mikuláš, čert a anděl pozdravil všechny dětičky, které dorazila do Sedmikrásky. Každé dítko bylo za svůj výkon patřičně odměněno balíčkem a potleskem. Odpoledne si užili všichni!!! Všichni jsou hodní;-)